Brunox dla domu i ogrodu

Profesjonalne serie preparatów szwajcarskiej firmy BRUNOX AG mają zastosowanie przy czyszczeniu, smarowaniu i konserwowaniu broni oraz rowerów.
Ponadto w ofercie znajdują się preparaty o szerszym zastosowaniu – wszędzie tam gdzie wymagana jest sprawność i niezawodność.
Zapraszamy również na oficjalną, polską stronę marki BRUNOX.
Poniżej opisy preparatów BRUNOX dostępnych w naszej dystrybucji:

Brunox® Epoxy
brunox-epoxy
System odrdzewiania i zapobiegania korozji. Zastosowanie i działanie jako:
– odrdzewiacz
– epoksydowy preparat gruntujący
do przemysłowego zabezpieczania konstrukcji, instalacji, maszyn, pojazdów itp. Brunox® Epoxy stanowi opatentowany system odrdzewiający na bazie żywicy epoksydowej. Przezroczysta ciecz o barwie bursztynu tworzy ze zneutralizowaną warstwą korozji organiczny związek żelaza. Powstająca czarna, bardzo zwięzła i odporna warstwa zapewnia długotrwałą ochronę antykorozyjną i dzięki zawartości żywicy epoksydowej, stanowi równocześnie doskonałą warstwę gruntującą. Preparat ten nadaje się wyśmienicie de renowacji maszyn, instalacji, pojazdów. Dzięki szczególnie dobrej penetracji w pory powstałe w wyniku korozji oraz doskonałemu tworzeniu warstwy ochronnej (brak śladów pociągnięć pędzlem) zapewniona jest znakomita efektywność i możliwość nakładania nań rozmaitych powłok (farb, lakierów, szpachlówek – również chemo-utwardzalnych).Dostępne pojemności Brunox Epoxy:
– 30 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1 litr, 5 litrów,
– spray – 150 ml, 400 ml.

Brunox® Turbo-Spray
Brunox Turbo Spray

BRUNOX® Turbo-Spray®, jedyny wielofunkcyjny spray z dodatkiem TUROBLINE, który gwarantuje wysoki efekt kapilarny i najlepsze pokrycie (100 – 120 m2 / l).
Przeznaczony do powierzchni metalowych, wypiera wodę i zapewnia ochronę przed wilgocią oraz agresywnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak kwaśna atmosfera, strumienie gazów kominowych itp. Stosując BRUNOX® Turbo-Spray® otrzymujesz niewidoczną, kompaktową (grubośc tylko 1-2 my), niewysychającą, antykorozyjną powłokę, zapewniający niezawodną ochronę.Gdy ochrona nie jest już potrzebna BRUNOX® Turbo-Spray® można bez problemu usuwać za pomocą środków czyszczących (tensydy).
Główne funkcje BRUNOX® Turbo-Spray®:

Środek smarujący:
BRUNOX® Turbo-Spray® to długoterminowy środek smarny oparty na zrównoważonej mieszaninie węglowodorów z dodatkiem TURBOLINE.

Neutralizator rdzy / olej luzujący
BRUNOX® Turbo-Spray® to wieloskładnikowy środek smarny o doskonałym działaniu penetrującym. Dzięki temu jest w stanie przeniknąć do najcieńszych przestrzeni i szczelin. Poluzowuje rdzę i uwalnia lepkie mechanizmy. Na przykład, poluzowuje dokręcone śruby w bardzo krótkim czasie.

Przeciw powstawaniu rdzy
BRUNOX® Turbo-Spray® gwarantuje całkowitą ochronę antykorozyjną, także w bardzo cienkich pustych przestrzeniach. Odpowiedzialna za to mieszanina węglowodorów gwarantuje zwartą powłokę ochronną o odpowiedniej grubości, aby wyprzeć jakąkolwiek wilgoć. Tworzy przezroczystą, nietwardniejącą powłokę, która w większości przypadków nie przeszkadza w użytkowaniu i nie musi być usuwana. (Wyjątek: malowanie). Zapewnia ochronę przed korozją (około 6 miesięcy) i ma działanie wodoszczelne.

Środek czyszczący
BRUNOX® Turbo-Spray® wnika i usuwa plamy i zabrudzenia z brudu mineralnego i organicznego. Dzięki temu smoła, pył hamulcowy, pozostałości kleju, ślady potu mogą być łatwo usunięte. Przeznaczony do ochrony i czyszczenia aluminium, miedź, mosiądzu, powierzchni chromowanych i ocynkowanej blachy oraz stali nierdzewnej.

Spray kontaktowy
BRUNOX® Turbo-Spray® ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe i odpowiednią adhezję do metali, dzięki czemu zabezpiecza wszelkie szczeliny i powoduje że wilgoć, która już przeniknęła natychmiast zostanie wyparta. Nadaje się do ochrony przed korozją styków elektrycznych w inżynierii niskonapięciowej. Przed opryskaniem sprzętu elektrycznego lub elektronicznego należy wyłączyć urządzenia. Bardzo wysoka wytrzymałość dielektryczna (UD = 45KV / cm) umożliwia również zastosowanie w połączeniu z bardzo czułymi obwodami o wysokiej impedancji. Właściwość ta jest szczególnie przydatna w przypadku styków elektrycznych, dzięki czemu można zapobiegać zwarcią.

Właściwości BRUNOX® Turbo-Spray®:
• nie zawiera silikonu, PTFE, grafitu
• zachowuje neutralność wobec lakieru, skóry, drewna, gumy, tworzyw sztucznych i tkanin
• zawiera tylko 3% propelenta (CO2), tj. posiada aż 97% substancji aktywnej
• temperatura zapłonu 78° C

Przeznaczony do:
Konserwacji, czyszczenia, prac naprawczych, produkcji, zabezpieczenia w trakcie przechowywania i transportu – maszyn, precyzyjnych narzędzi, półproduktów i gotowych produktów wykonanych z metalu, wszelkich pojazdów i narzędzi elektrycznych.

Dostępne pojemności Brunox Turbo-Spray: 100 ml, 200 ml, 400 ml, 500 ml, 5 litrów, 20 litrów

Brunox® Top-Lock
Brunox Top-Lock
BRUNOX® ToP-LoCK® to specjalny preparat przeznaczony do konserwacji, ochrony i smarowania.
Nie zawiera silikonów, PTFE ani grafitu dlatego jest idealny do stosowania przy montażu, konserwacji lub naprawie zamków głównych, cylindrów zamka, okuć, zatrzasków a także zawiasów okien i drzwi. Jeśli cylindry zamka są już zablokowane, ToP-LoCK® poluzuje mechanizm i pomoże w jego odblokowaniu. Ma bardzo dobre właściwości pełzania, dzięki czemu dostaje się w wąskie szczeliny oraz pod gumowania, rozpuszczając zabrudzenia i nie pozostawiając śladów. Dzięki systemowi ”2-W-Click” BRUNOX ToP-LoCK® może być stosowany punktowo tj. bezpośrednio w komorze zamka. Innym pomocnym rozwiązaniem jest spryskanie klucza, w celu usunięcia korozji oraz naleciałości i przywrócenie pierwotnej funkcjonalności.

Właściwości BRUNOX® ToP-LoCK®:
● Wypiera wilgoć
● Smaruje odpowiedniej grubości warstwą preparatu
● Bez silikonów, PTFE lub grafitu
● Doskonała ochrona antykorozyjna
● Skuteczny w temperaturze do – 52 ° C
● Neutralny w stosunku do powierzchni gumowych, plastikowych, syntetycznych, lakierowanych i metalowych. Wyjątkiem są tworzywa sztuczne typu: PPO, PBT i PPE.
Dostępne pojemności Brunox Top-Lock: 25ml, 50 ml, 100 ml

Brunox® Lub&Cor
Brunox Lub&Cor preparat smarująco konserwujący
BRUNOX® LUB & COR® to nietwardniejący, zaawansowany technicznie, dwu funkcyjny produkt, który można stosować do długotrwałego smarowania i niezawodnej ochrony antykorozyjnej. Tworzy zwartą, silnie przylegającą, niewysychającą błonę antykorozyjną, która zapewnia pełne pokrycie na rogach i krawędziach.
Długotrwały inhibitor korozji przeznaczony do przechowywania i transportu. Do 5 razy dłuższy okres ochrony antykorozyjnej:
● Zewnętrzne przechowywanie (magazyn letni / zimowy) – do 5 miesięcy
● Przechowywanie w zadaszonym miejscu na zewnątrz – do 12 miesięcy
● Przechowywanie w pomieszczeniu – do 3 lat
● Pozwala na zabezpieczenie w transporcie zagranicznym (w otwartym kontenerze)
LUB & COR® jest zarówno wysokiej jakości, sprężystym smarem do maszyn budowlanych, leśnych i rolniczych, zimowych pojazdów serwisowych, urządzeń napędowych, lin, wciągarek, łańcuchów, pasów, suwnic, bram i wszystkich urządzeń i maszyn które są wystawione na działanie warunków atmosferycznych.
Do 3 razy dłuższe okresy smarowania:
● niezmywalny w każdych warunkach pogodowych
● gwarantowany efekt smarowania do – 41 ° C
● utrzymuje swoje właściwości nawet pod dużym naciskiem powierzchniowym.

BRUNOX® LUB & COR® nie zawiera nanocząsteczek, silikonu, PTFE i kwasów. Bez gumowania – nie pozostawia śladów. Gdy ochrona nie jest już wymagana, preparat można usunąć z powierzchni zastosowania za pomocą materiałów czyszczących (tensydy).
Więcej informacji można uzyskać z arkusza danych technicznych.
Dostępne pojemności: aerozol 400ml, płyn 100ml

brunox-logo

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Sklepy/hurtownie zainteresowane produktami firmy Brunox prosimy o przejście do działu kontakt i skontaktowanie się z handlowcem obsługującym dane województwo. Osoby zainteresowane detalicznym zakupem produktów firmy Brunox również prosimy o kontakt z handlowcem z danego województwa celem uzyskania informacji o miejscach gdzie istnieje taka możliwość.
Lub & Cor
spray: 400 ml
w płynie: 100 ml