Brunox dla domu i ogrodu

Profesjonalne serie preparatów szwajcarskiej firmy BRUNOX AG mają zastosowanie przy czyszczeniu, smarowaniu i konserwowaniu broni oraz rowerów.
Ponadto w ofercie znajdują się preparaty o szerszym zastosowaniu – wszędzie tam gdzie wymagana jest sprawność i niezawodność.
Zapraszamy również na oficjalną, polską stronę marki BRUNOX.
Poniżej opisy preparatów BRUNOX dostępnych w naszej dystrybucji:

  • Brunox® Epoxy
   brunox-epoxy
   System odrdzewiania i zapobiegania korozji. Zastosowanie i działanie jako:
   – odrdzewiacz
   – epoksydowy preparat gruntujący
   do przemysłowego zabezpieczania konstrukcji, instalacji, maszyn, pojazdów itp. Brunox® Epoxy stanowi opatentowany system odrdzewiający na bazie żywicy epoksydowej. Przezroczysta ciecz o barwie bursztynu tworzy ze zneutralizowaną warstwą korozji organiczny związek żelaza. Powstająca czarna, bardzo zwięzła i odporna warstwa zapewnia długotrwałą ochronę antykorozyjną i dzięki zawartości żywicy epoksydowej, stanowi równocześnie doskonałą warstwę gruntującą. Preparat ten nadaje się wyśmienicie de renowacji maszyn, instalacji, pojazdów. Dzięki szczególnie dobrej penetracji w pory powstałe w wyniku korozji oraz doskonałemu tworzeniu warstwy ochronnej (brak śladów pociągnięć pędzlem) zapewniona jest znakomita efektywność i możliwość nakładania nań rozmaitych powłok (farb, lakierów, szpachlówek – również chemo-utwardzalnych).

   Dostępne pojemności Brunox Epoxy:
   – 30 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1 litr, 5 litrów,
   – spray – 150 ml, 400 ml.

   Brunox® Turbo-Spray
   Brunox Turbo Spray

   BRUNOX® Turbo-Spray®, jedyny wielofunkcyjny spray z dodatkiem TUROBLINE, który gwarantuje wysoki efekt kapilarny i najlepsze pokrycie (100 – 120 m2 / l).
   Przeznaczony do powierzchni metalowych, wypiera wodę i zapewnia ochronę przed wilgocią oraz agresywnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak kwaśna atmosfera, strumienie gazów kominowych itp. Stosując BRUNOX® Turbo-Spray® otrzymujesz niewidoczną, kompaktową (grubośc tylko 1-2 my), niewysychającą, antykorozyjną powłokę, zapewniający niezawodną ochronę.Gdy ochrona nie jest już potrzebna BRUNOX® Turbo-Spray® można bez problemu usuwać za pomocą środków czyszczących (tensydy).
   Główne funkcje BRUNOX® Turbo-Spray®:

   Środek smarujący:
   BRUNOX® Turbo-Spray® to długoterminowy środek smarny oparty na zrównoważonej mieszaninie węglowodorów z dodatkiem TURBOLINE.

   Neutralizator rdzy / olej luzujący
   BRUNOX® Turbo-Spray® to wieloskładnikowy środek smarny o doskonałym działaniu penetrującym. Dzięki temu jest w stanie przeniknąć do najcieńszych przestrzeni i szczelin. Poluzowuje rdzę i uwalnia lepkie mechanizmy. Na przykład, poluzowuje dokręcone śruby w bardzo krótkim czasie.

   Przeciw powstawaniu rdzy
   BRUNOX® Turbo-Spray® gwarantuje całkowitą ochronę antykorozyjną, także w bardzo cienkich pustych przestrzeniach. Odpowiedzialna za to mieszanina węglowodorów gwarantuje zwartą powłokę ochronną o odpowiedniej grubości, aby wyprzeć jakąkolwiek wilgoć. Tworzy przezroczystą, nietwardniejącą powłokę, która w większości przypadków nie przeszkadza w użytkowaniu i nie musi być usuwana. (Wyjątek: malowanie). Zapewnia ochronę przed korozją (około 6 miesięcy) i ma działanie wodoszczelne.

   Środek czyszczący
   BRUNOX® Turbo-Spray® wnika i usuwa plamy i zabrudzenia z brudu mineralnego i organicznego. Dzięki temu smoła, pył hamulcowy, pozostałości kleju, ślady potu mogą być łatwo usunięte. Przeznaczony do ochrony i czyszczenia aluminium, miedź, mosiądzu, powierzchni chromowanych i ocynkowanej blachy oraz stali nierdzewnej.

   Spray kontaktowy
   BRUNOX® Turbo-Spray® ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe i odpowiednią adhezję do metali, dzięki czemu zabezpiecza wszelkie szczeliny i powoduje że wilgoć, która już przeniknęła natychmiast zostanie wyparta. Nadaje się do ochrony przed korozją styków elektrycznych w inżynierii niskonapięciowej. Przed opryskaniem sprzętu elektrycznego lub elektronicznego należy wyłączyć urządzenia. Bardzo wysoka wytrzymałość dielektryczna (UD = 45KV / cm) umożliwia również zastosowanie w połączeniu z bardzo czułymi obwodami o wysokiej impedancji. Właściwość ta jest szczególnie przydatna w przypadku styków elektrycznych, dzięki czemu można zapobiegać zwarcią.

   Właściwości BRUNOX® Turbo-Spray®:
   • nie zawiera silikonu, PTFE, grafitu
   • zachowuje neutralność wobec lakieru, skóry, drewna, gumy, tworzyw sztucznych i tkanin
   • zawiera tylko 3% propelenta (CO2), tj. posiada aż 97% substancji aktywnej
   • temperatura zapłonu 78° C

   Przeznaczony do:
   Konserwacji, czyszczenia, prac naprawczych, produkcji, zabezpieczenia w trakcie przechowywania i transportu – maszyn, precyzyjnych narzędzi, półproduktów i gotowych produktów wykonanych z metalu, wszelkich pojazdów i narzędzi elektrycznych.

   Dostępne pojemności Brunox Turbo-Spray: 100 ml, 200 ml, 400 ml, 500 ml, 5 litrów, 20 litrów

   Brunox® Top-Lock
   Brunox Top-Lock
   BRUNOX® ToP-LoCK® to specjalny preparat przeznaczony do konserwacji, ochrony i smarowania.
   Nie zawiera silikonów, PTFE ani grafitu dlatego jest idealny do stosowania przy montażu, konserwacji lub naprawie zamków głównych, cylindrów zamka, okuć, zatrzasków a także zawiasów okien i drzwi. Jeśli cylindry zamka są już zablokowane, ToP-LoCK® poluzuje mechanizm i pomoże w jego odblokowaniu. Ma bardzo dobre właściwości pełzania, dzięki czemu dostaje się w wąskie szczeliny oraz pod gumowania, rozpuszczając zabrudzenia i nie pozostawiając śladów. Dzięki systemowi ”2-W-Click” BRUNOX ToP-LoCK® może być stosowany punktowo tj. bezpośrednio w komorze zamka. Innym pomocnym rozwiązaniem jest spryskanie klucza, w celu usunięcia korozji oraz naleciałości i przywrócenie pierwotnej funkcjonalności.

   Właściwości BRUNOX® ToP-LoCK®:
   ● Wypiera wilgoć
   ● Smaruje odpowiedniej grubości warstwą preparatu
   ● Bez silikonów, PTFE lub grafitu
   ● Doskonała ochrona antykorozyjna
   ● Skuteczny w temperaturze do – 52 ° C
   ● Neutralny w stosunku do powierzchni gumowych, plastikowych, syntetycznych, lakierowanych i metalowych. Wyjątkiem są tworzywa sztuczne typu: PPO, PBT i PPE.
   Dostępne pojemności Brunox Top-Lock: 25ml, 50 ml, 100 ml

   Brunox® Lub&Cor
   Brunox Lub&Cor preparat smarująco konserwujący
   BRUNOX® LUB & COR® to nietwardniejący, zaawansowany technicznie, dwu funkcyjny produkt, który można stosować do długotrwałego smarowania i niezawodnej ochrony antykorozyjnej. Tworzy zwartą, silnie przylegającą, niewysychającą błonę antykorozyjną, która zapewnia pełne pokrycie na rogach i krawędziach.
   Długotrwały inhibitor korozji przeznaczony do przechowywania i transportu. Do 5 razy dłuższy okres ochrony antykorozyjnej:
   ● Zewnętrzne przechowywanie (magazyn letni / zimowy) – do 5 miesięcy
   ● Przechowywanie w zadaszonym miejscu na zewnątrz – do 12 miesięcy
   ● Przechowywanie w pomieszczeniu – do 3 lat
   ● Pozwala na zabezpieczenie w transporcie zagranicznym (w otwartym kontenerze)
   LUB & COR® jest zarówno wysokiej jakości, sprężystym smarem do maszyn budowlanych, leśnych i rolniczych, zimowych pojazdów serwisowych, urządzeń napędowych, lin, wciągarek, łańcuchów, pasów, suwnic, bram i wszystkich urządzeń i maszyn które są wystawione na działanie warunków atmosferycznych.
   Do 3 razy dłuższe okresy smarowania:
   ● niezmywalny w każdych warunkach pogodowych
   ● gwarantowany efekt smarowania do – 41 ° C
   ● utrzymuje swoje właściwości nawet pod dużym naciskiem powierzchniowym.

   BRUNOX® LUB & COR® nie zawiera nanocząsteczek, silikonu, PTFE i kwasów. Bez gumowania – nie pozostawia śladów. Gdy ochrona nie jest już wymagana, preparat można usunąć z powierzchni zastosowania za pomocą materiałów czyszczących (tensydy).
   Więcej informacji można uzyskać z arkusza danych technicznych.
   Dostępne pojemności: aerozol 400ml, płyn 100ml

  brunox-logo

  Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Sklepy/hurtownie zainteresowane produktami firmy Brunox prosimy o przejście do działu kontakt i skontaktowanie się z handlowcem obsługującym dane województwo. Osoby zainteresowane detalicznym zakupem produktów firmy Brunox również prosimy o kontakt z handlowcem z danego województwa celem uzyskania informacji o miejscach gdzie istnieje taka możliwość.
  Lub & Cor
  spray: 400 ml
  w płynie: 100 ml