Hagopur

Hagopur® – Twój specjalista w dziedzinie polowań, lasu i natury

 • Hagopur Wildschwein-Stop®

  Wildschwein-Stop® stosowany razem ze specjalnymi Alu-paskami, jest wyjątkowo skutecznym produktem, który w znaczącym stopniu ogranicza szkody spowodowane przez zwierzynę czarną na obszarze zastosowania preparatu. Wildschwein-Stop® przyczynia się także do ograniczenia ilości wypadków drogowych z udziałem zwierzyny leśnej.
  Hagopur odstraszacz na dziki

  Wildschwein-Stop®
  Zestaw
  Symbol: HAGO 6200
  Wildschwein-Stop®
  czerwony
  Symbol: HAGO 6002
  Alu-paski
  Symbol: HAGO 6001
  Wildschwein-Stop®
  niebieski
  Symbol: HAGO 6100

  Wildschwein-Stop® dostępny w wersjach czerwonej i niebieskiej, nanosi się w łatwy, czysty oraz oszczędny sposób na filcowe zasobniki w które wyposażone są nasze specjalne Alu-paski. Już przy najmniejszym podmuchu powietrza Alu-paski poruszają się, wydają dźwięki i odbijają światło. Wymienione elementy w połączeniu z uwalnianym z filcowych zasobników zapachem, zapewniają wysoką skuteczność preparatu Wildschwein-Stop®. Dzięki sieci kanalików, w które wyposażone są Alu-paski zapach uwalnia się stopniowo.
  Opakowanie o pojemności 500 ml wystarcza na około 320 rozpyleń, a opakowanie o pojemności 400 ml starcza na około 250 rozpyleń.
  Wildschwein-Stop® nanosimy na filcowe zasobniki Alu-pasków i mocujemy je na wysokości bioder, tak aby zwisały luźno. Odległość pomiędzy paskami powinna wynosić ok. 8 do 15 metrów. W zależności od warunków pogodowych zapach uwalnia się z zasobników przez około 2 do 4 tygodni i powinien być wedle potrzeb uzupełniany. Liczne opinie klientów potwierdzają redukcję szkód o około 80%.
  Wildschwein-Stop® + generowany przez paski hałas oraz wrażenie ruchu = skuteczna ochrona przed szkodami powodowanymi przez zwierzynę czarną.
  W celu uniknięcia ewentualnego oswojenia się zwierzyny z zapachem, opracowano dwa rodzaje kompozycji zapachowych CZERWONĄ i NIEBIESKĄ. Zaleca się stosowanie obu kompozycji naprzemiennie. Obie wersje wraz z Alu-paskami dostępne są w sprzedaży zarówno jako zestaw w formie poręcznej walizki, jak również pojedynczo.
  Wskazówka dot. stosowania:
  Wildschwein-Stop® stosowany z Alu-paskami do ochrony użytków, sprawdza się równie świetnie jako zabezpieczenie przed zgryzaniem powodowanym przez zwierzynę płową.

  Hagopur smoła bukowa Pherotar Plus (Symbol: HAGO 6700)

  Smoła bukowa Hagopur Pherotar PlusPherotar Plus – wysokiej jakości smoła bukowa z analogami feromonów.

  Charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym oraz długo utrzymującym się zapachem, który przyciąga zarówno odyńce jak i lochy z dalekich odległości. Ten sprawdzony środek wabiący wzbogacony analogami feromonów opracowany został przy wykorzystaniu wyników najnowszych badań naukowych. Jest on obojętny dla środowiska.

  Preparat aplikujemy lekko naciskając butelkę. Pherotar Plus daje się w łatwy sposób nanosić na drzewa używane przez dziki do „malowania” po zażytej kąpieli, w nęciskach lub na powalonych pniach. Nie wymaga on użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi (pędzelków itp.).

  Aromat, któremu trudno się oprzeć!

  Wabik na dzika Naturalna Trufla 500ml (Symbol: HAGO 6710)

  Wabik na dzika Naturalna Trufla Naturalny wabik truflowy z prawdziwymi perygordzkimi truflami w soku.

  Naturalna Trufla to środek wabiący bezpieczny w kontakcie z żywnością oraz obojętny dla środowiska. Nie zawiera syntetycznych substancji zapachowych. Działa wyjątkowo silnie na zwierzynę czarną. „Wymagający nos dzika” rozpozna w lot naturalne składniki i podąży on za zapachem prawdziwego trufla.

  Aplikuje się w łatwy, czysty oraz oszczędny sposób. Poprzez lekkie naciśnięcie butelki nanosimy niewielką ilość preparatu w wybranym miejscu np. na pniach drzew, przy babrzyskach lub przy nęciskach.

  Po prostu kuszący!

  Wabik na dziki Sau-Wohl® 1l (Symbol: HAGO 6600)

  Wabik na dzika Hagopur SauwohlSau-Wohl® to wyjątkowo trwały środek wabiący dziki bazujący na substancjach zapachowych identycznych z naturalnymi. Zawiera on specjalne aromaty, witaminy, sole oraz analogi feromonów. Taka kombinacja zapewnia wysoką skuteczność przy różnorakich możliwościach zastosowań.

  Wabiąc zwierzynę czarną w wybrane miejsce, konieczne jest założenie wyjątkowo atrakcyjnego nęciska lub jej dokarmianie w taki sposób, aby zwierzyna chętnie na nie reagowała. Tu z pomocą przyjdzie nasz wysoko skoncentrowany środek wabiący. Można go stosować na wiele prostych sposobów, z pewnym skutkiem. Sau-Wohl® nanosimy w wybranych miejscach np. na pniach drzew, przy babrzyskach lub nęciskach.

  Sau-Wohl® – aby dzik poczuł się “świńsko dobrze”!

  Aromat do babrzysk Suhlenwürze 500g (Symbol: HAGO 6730)

  Aromat do babrzysk Suhlenwürze

  Aromat do babrzysk sprawia, że dziki wprost nie mogą oprzeć się kąpieli. Jest to wysokiej jakości mieszanka specjalnych aromatów, aminokwasów oraz przypraw. Miejscem przebywania zwierzyny czarnej powinien pozostawać las. Pola i łąki powinny wydawać się mniej atrakcyjne. Babrzyska należą do chętnie odwiedzanych przez dziki miejsc. Uwielbiają one zażywać kąpieli, która uwalnia je od insektów i pozwala rozkoszować się cudownym aromatem babrzyska. To najlepsze warunki aby odnieść sukces w polowaniu.

  Dziki lubią również urozmaicenie. Im bardziej aromatyczne babrzysko, tym częściej będą je odwiedzać i dłużej w nim przebywać. Preparatem posypujemy wilgotne błoto na obrzeżach babrzyska. Proszek rozpuszcza się w błocie, a jego aromat roznosi się w okolicy. Dziki dają się zwabić wielokrotnie.

  Aromat do babrzysk pachnie cudownie i żaden dzik się mu nie oprze!

  Wabik na jelenie ROTWILD 500ml (Symbol: HAGO 6910)

  Wabik na jelenie Hagopur ROTWILD

  Łączy w sobie intensywny aromat siana z naturalnym ekstraktem piżmowym.
  Atrakcyjny zapach do złudzenia przypominający ten, którym zwierzyna oznacza swój teren, przyciąga jelenie w wybrane miejsca. Aromat ten jest w tym stopniu nieodparty, że zwierzęta chętnie i wielokrotnie poddają się jego działaniu.
  Po otwarciu opakowania preparat nanosimy w czysty i oszczędny sposób w wybranych miejscach np. na drzewach, krzewach lub w pobliżu lizawek poprzez lekkie naciśnięcie butelki. Produkt można stosować na wiele sposobów, zawsze z pewnym skutkiem.

  Produkt wyjątkowo silnie działa na jelenie. Zastosowany pozwala szybciej osiągnąć sukces podczas polowań.

  Po prostu kuszący!

  Olej anyżowy 100ml (Symbol: HAGO 6950)

  Hagopur Olej anyżowy

  Łączy w sobie intensywny aromat siana z naturalnym ekstraktem piżmowym.
  Atrakcyjny zapach do złudzenia przypominający ten, którym zwierzyna oznacza swój teren, przyciąga jelenie w wybrane miejsca. Aromat ten jest w tym stopniu nieodparty, że zwierzęta chętnie i wielokrotnie poddają się jego działaniu.
  Po otwarciu opakowania preparat nanosimy w czysty i oszczędny sposób w wybranych miejscach np. na drzewach, krzewach lub w pobliżu lizawek poprzez lekkie naciśnięcie butelki. Produkt można stosować na wiele sposobów, zawsze z pewnym skutkiem.

  Produkt wyjątkowo silnie działa na jelenie. Zastosowany pozwala szybciej osiągnąć sukces podczas polowań.

  Po prostu kuszący!

  Środek odstraszający kuny 200ml (Symbol: HAGO 8301)

  Hagopur środek odstraszający kuny HAGO 8301

  Anti-Marder-Spray® to opracowany w oparciu o naturalne składniki, oddziałujący na zmysł węchu, preparat chroniący przed kunami. Dostępny w opakowaniu 200 ml, w zestawie z samoprzylepnymi zasobnikami filcowymi (gwarantującymi powolne uwalnianie się zapachu) znajdzie zastosowanie w samochodzie, na poddaszu, w szopie i innych pomieszczeniach. Preparat dozowany jest za pomocą specjalnego wentylu – nie da się go nałożyć za dużo. Jest prosty w stosowaniu i skuteczny. Wyniki ankiety przeprowadzanej wśród testujących Anti-Marder-Spray® klientów ÖAMTC (austriackiego Automobilklubu), wykazały “duże zadowolenie” u 91% ankietowanych! ADAC poddawało preparat serii badań w 1999r. Wyniki były również bardzo pozytywne.

  Preparat przeciw kleszczom i komarom (Symbol: 5150)

  Hagopur przeciw kleszczom stop kleszcz 5150

  Preparat przeciw kleszczom i komarom. Skuteczny (czas działania 4-8 godzin) preparat odstraszający kleszcze i komary. Nie zawiera DEET przez co jest bezpieczny nawet dla dzieci od 1 roku zycia. Opakowanie wystarczy na 300 aplikacji.

  Zestaw do odstraszania zwierzyny Duftzaun (Symbol: HAGO 8200)

  Zestaw do odstraszania zwierzyny Duftzaun.jpg

  Duftzaun® („B”) to preparat opracowany przy współpracy z ADAC, który w połączeniu generowanym przez pojazdy hałasem i ruchem, w znacznym stopniu redukuje ilość wzgl. zapobiega wypadkom z udziałem zwierzyny leśnej.
  Zestaw zawiera opatentowany na terenie wielu krajów system produktów składający się z:
  Duftzaun® – Dozownik,
  Duftzaun®  – Pianka,
  Duftzaun®  – Koncentrat,
  Duftzaun®  – Środek czyszczący,
  który wraz z dokładną instrukcją oferujemy w formie poręcznej walizki.
  Wszystkie elementy zestawu dostępne są również pojedynczo. Rozprowadzenie Pianki na palikach, ogranicznikach drogowych lub drzewach wzdłuż niebezpiecznych odcinkach dróg (np. czarnych punktów) umożliwia naniesienie zapory zapachowej Duftzaun®. Raz rozprowadzona pianka utrzymuje się do 5 lat. Promienie UV powodują otwieranie się istniejących w piance niewielkich porów, z których uwalnia się stanowiący zaporę kompozycja zapachów – wilka, rysia, niedźwiedzia oraz człowieka. Dla zachowania skuteczności pianka musi być przynajmniej dwa razy do roku ponownie napełniana koncentratem. Sposób działania zapory zapachowej opiera się na połączeniu trzech elementów: kompozycji zapachowej, hałasu oraz ruchu ulicznego.
  Na terenie samych Niemiec zapora Duftzaun® znajduje zastosowanie na długości ponad 30.000 km dróg. Redukcja ilości wypadków drogowych z udziałem zwierzyny leśnej sięga tam 76%, a jak wykazano w niektórych przypadkach nawet 100%.
  Zaporę Duftzaun® stosuje się w Niemczech już od 1990 roku, gdzie stała się nieodłącznym elementem zapobiegającym wypadkom z udziałem zwierzyny leśnej na wielu odcinkach dróg. W międzyczasie preparat z podobną skutecznością stosowany jest na drogach na terenie Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Czech.
  Duftzaun® – skuteczna ochrona dla ludzi i zwierząt!
  Duftzaun® – Pianka
  Duftzaun® – Pianka to nowoczesna jednoskładnikowa pianka poliuretanowa, która idealnie sprawdza się jako nośnik koncentratu zapachowego. Można ją rozprowadzać zarówno za pomocą dozownika-pistoletu jak i dołączonego adaptera. Uniwersalna w stosowaniu jest wyjątkowo przyjazna zarówno środowisku jak i użytkownikowi, ponieważ zawartość wolnych izocyjanianów wynosi zaledwie 0,1%. Nie zawiera substancji niszczących warstwę ozonową i spełnia wszystkie wymogi regulacji prawnych. Zastygła pianka jest bardzo wytrzymała i wyjątkowo odporna na zmiany wilgotności oraz temperatury powietrza.
  Duftzaun® – Pianka jest gotowym do użycia nośnikiem koncentratu zapachowego, a jej trwałość wynosi od 3 do 5 lat. Skuteczność na stałym poziomie zapewnia napełnianie pianki koncentratem co 4 do 6 miesięcy. Piankę nanosi się w porcjach wielkości piłki tenisowej na rozgałęzieniach oraz korze drzew, na pniach, rozstawionych w tym celu palikach oraz ewentualnie na balustradzie drogowej. W tym ostatnim przypadku piankę nanosimy, jeżeli to możliwe, od zewnętrznej strony drogi. Efekt ochronny uzyskuje się dzięki kombinacji trzech elementów: kompozycji zapachowej, hałasu oraz ruchu ulicznego. Jedno opakowanie zawiera około 30 litrów pianki co odpowiada ok. 180 porcjom wielkości piłki tenisowej, które powinny być nanoszone w dwóch rzędach w odstępie ok. 5 do 10 metrów. Wskazówka: do nanoszenia zapory Duftzaun® idealnie nadaje się pistolet Hagopur. Jednak wystarczające jest użycie dołączonego do każdego opakowania adaptera. Dla zapewnienia skuteczności pianka musi być napełniana koncentratem zapachowym przynajmniej 2 razy w roku.
  Duftzaun® – ECO-dozownik to specjalny pistolet do pianki firmy PAGERIS. Dzięki systemowi wentyli wszystkie składniki/elementy zapory Duftzaun® mogą być dozowane za pomocą wyłącznie jednego urządzenia:
  Duftzaun® – Pianka
  Duftzaun® – Koncentrat – do regularnego „napełniania” pianki świeżym zapachem
  Duftzaun® – Środek czyszczący – do czyszczenia dozownika oraz usuwania świeżej (nie zastygłej) pianki za rąk, butów itp.

 • HAGOPUR AG oferuje chemiczne metody oddziaływania na zwierzynę leśną w celu ograniczania lub zapobiegania następującym zjawiskom:

  • wypadki drogowe z udziałem zwierzyny leśnej
  • szkody w użytkach zielonych, spowodowane przez zwierzynę czarną poszukującą białka w glebie
  • pozostałe szkody wyrządzone przez zwierzynę leśną w innych obszarach
  • ochrona przed dokuczliwymi owadami takimi jak osy, komary, komarnice, szerszenie itd. włącznie z zapobieganiem budowaniu gniazd w niepożądanych miejscach
  • szkody w pojazdach spowodowane przez kuny
  • ochrona przed korozją urządzeń, szaf do przechowywania broni oraz szaf sterowniczych
  • izolacja, montaż oraz wytłumianie pomieszczeń w gospodarstwie domowym, włącznie z mechaniczny odgradzanie insektów (od much do myszy, a nawet szczury)
  • ochrona przez kleszczami, komarami oraz muchami końskimi
  • ochrona przez komarzycami, meszkami, moskitami i innymi owadami
  • ochrona przed roztoczami oraz swędzikami jesiennymi żyjącymi min. w materacach, łóżkach, tapicerce oraz dywanach

  (Niektóre z naszych produktów zaliczają się do grupy biocydów lub środków ochrony roślin. W niniejszej ulotce oznaczono je odpowiednio „B” oraz „ŚOR”. W przypadku tak oznaczonych produktów prosimy przestrzegać następującej wskazówki:
  Biocydy oraz środki ochrony roślin należy stosować z zachowaniem szczególnej ostrożności. Przed użyciem prosimy zapoznać się z oznaczeniami oraz treścią ulotki).

  W Europie znany jest już od lat nasz produkt Duftzaun® (zapora zapachowa), opracowany przy współpracy z ADAC skutecznie zapobiega wypadkom drogowym z udziałem zwierzyny leśnej. Na terenie Niemiec Duftzaun® znajduje zastosowanie na długości ponad 30.000 km dróg. Redukcja ilości wypadków drogowych z udziałem zwierzyny leśnej sięga tam 76%. Jest to ogromny sukces w dziedzinie ochrony zwierząt oraz środowiska naturalnego!

hagopur-logo

Polecamy również produkty do broni marek:
BRUNOX®
ContactHolsters
Flip-Target
HUBERTUS®
Lansky®
Ramrodz®
Real Hunter
Sabre ®
SpyPoint®
Wegu-GFT
Mr.Heater®
Inne produkty myśliwskie

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Sklepy/hurtownie zainteresowane produktami firmy Hagopur prosimy o przejście do działu kontakt i skontaktowanie się z handlowcem obsługującym dane województwo. Osoby zainteresowane detalicznym zakupem produktów firmy Hagopur również prosimy o kontakt z handlowcem z danego województwa celem uzyskania informacji o miejscach gdzie istnieje taka możliwość.